Ginekologia i andrologia

Weterynarz ginekolog i androlog Wrocław

Mamy ponad 60 lat doświadczenia w ginekologii i andrologii weterynaryjnej. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stale uaktualniamy swoją wiedzę. Dzięki własnym doświadczeniom w hodowli psów rasowych możemy służyć rzetelną pomocą w zakresie ginekologii i rozrodu psów i kotów.

Obecnie tą dziedziną zajmuje się w naszej przychodni weterynaryjnej głównie lek.wet. Aleksandra Najsarek:

„Hodowla psów rasowych to moja pasja, od roku 2008 aktywnie uczestniczę w imprezach kynologicznych, wystawach psów i próbach pracy psów myśliwskich. W hodowli Simarilion stawiam nie tylko na doskonały eksterier, lecz w równym stopniu na zdrowie i charakter psów. Setery angielskie z mojej hodowli odnoszą sukcesy na ringach wielu krajów Europy i mogą się poszczycić tytułami Międzynarodowych Championów Piękności, Młodzieżowych Zwycięzców Europy oraz Championów wielu krajów. W mojej hodowli urodził się pierwszy w Polsce miot seterów angielskich z krycia nasieniem mrożonym z USA. Więcej informacji o mojej hodowli na stronie internetowej www.simarilion.pl. Dzięki swojej wiedzy weterynaryjnej oraz własnym doświadczeniom hodowlanym mogę zaoferować kompleksową opiekę nad psami wystawowymi i hodowlanymi.”

Zakres usług:

  • wyznaczanie optymalnego terminu krycia
  • badanie cytologiczne pochwy
  • pomoc przy kryciu naturalnym
  • inseminacja świeżym nasieniem
  • pobierania i badania nasienia
  • pomoc przy imporcie nasienia chłodzonego i mrożonego
  • wysyłka nasienia chłodzonego
  • potwierdzenie i monitorowanie ciąży już od 21. dnia od krycia
  • RTG ciążowe w celu wyliczenia ilości szczeniąt
  • pomoc porodowa w domu u pacjenta
  • rozwiązywanie ciężkich porodów
  • cięcie cesarskie
  • neonatologiczna i pediatryczna opieka nad szczeniętami
  • odrobaczanie, szczepienie i chipowanie szczeniąt (także z dojazdem do Klienta)
Umów się na wizytę
Czekamy pod telefonem +48 71 346 61 98. Zapraszamy do naszej siedziby we Wrocławiu, ul. Osadnicza 12 os. Strachocin

Ciąża psa – w jaki sposób przygotować się do porodu?

 

Wiele osób popełnia błąd, uważając, że ciąża u psów przebiega zwykle bez żadnych komplikacji i kończy się szybkim rozwiązaniem. W rzeczywistości okazuje się jednak, że pies podczas ciąży wymaga przeprowadzania regularnych badań, spośród których niezwykle ważne staje się między innymi USG psa w ciąży, aby stwierdzić, czy płody rozwijają się prawidłowo i czy życiu czworonoga nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Bardzo dobrze wiedzą o tym przede wszystkim doświadczeni oraz profesjonalni hodowcy, którym kynologia nie jest obca i którzy dbają o bezpieczeństwo psów zarówno podczas krycia suki, dobierając odpowiedni termin oraz psy, jak i w trakcie samego porodu.

Czytaj więcej

Oprócz wykonywania regularnych badań niezwykle ważny i jednocześnie trudny staje się sam poród psa, podczas którego należy otoczyć czworonoga profesjonalną opieką oraz zapewnić mu wsparcie w momentach, w których będzie tego potrzebował. Dlatego w naszej przychodni WetJaneczek zapewniamy nie tylko pomoc w profilaktyce i badaniach, ale oferujemy również wsparcie w trakcie porodu w domu pacjenta – szczególnie wtedy, kiedy przebieg porodu okazuje się trudny. Warto przy tym wspomnieć, że w niektórych przypadkach niezbędne może stać się wykonanie cięcia cesarskiego, o którym decyzje podejmuje lekarz. Ponadto dbamy o pediatryczną opiekę nad szczeniętami, a także o późniejsze odrobaczenia oraz szczepienia.

 

Poród kota – o czym należy pamiętać?

 

W przypadku ciąży kotów niezwykle ważne staje się pamiętanie o tym, że w Polsce od wielu lat fundacje walczą z kocią bezdomnością, która przyczynia się do krzywdy wielu zwierząt. Dlatego poród u kota powinien mieć miejsce w zarejestrowanych hodowlach, które nie przyczyniają się do kociej bezdomności i które wiedzą, jak zadbać o to, aby ciąża przebiegała z jak najmniejszym ryzykiem komplikacji. U kotów podobnie jak u psów niezwykle ważne staje się wykonywanie regularnych badań, a także określenie liczby kociąt, aby podczas porodu mieć pewność, że wszystkie przyszły na świat. Oprócz tego bardzo istotna i jednocześnie trudna jest późniejsza opieka nad całym miotem – w niektórych przypadkach może bowiem okazać się, że kotka nie jest w stanie opiekować się kociętami lub że najsłabsze z nich wymagają specjalnego dokarmiania i masowania brzuszków.

 

Opieka weterynaryjna nad kotką i nad kociętami nie kończy się w momencie szczęśliwie zakończonego porodu. W późniejszym czasie należy kontrolować stan zdrowia kociąt oraz dbać o ich prawidłowy rozwój, czyli między innymi upewniać się, że w podobnym tempie przybierają na wadze i że nie wykazują żadnych objawów chorobowych. Dlatego w naszej przychodni WetJaneczek pomagamy w opiece nad kociakami i zajmujemy się nimi aż do momentu znalezienie nowego domu, dbając o regularne szczepienia, kontrolne badania oraz o sprawnie przeprowadzoną kastrację w przypadku kotów, które w późniejszym czasie nie będą wydawane do nowych domów jako zwierzęta hodowlane, a jedynie jako czworonogi „na kolanka”.