Chipowanie i wystawianie paszportów (psy, koty, fretki)

Paszport dla psa i kota Wrocław – Czipowanie psa i kota Wrocław

Oferujemy usługi chipowania i wystawiania paszportów dla zwierząt. Obydwie procedury mają istotne znaczenie dla bezpieczeństwa Państwa czworonogów. Chipujemy przede wszystkim takie zwierzęta jak psy, koty oraz fretki. Dzięki temu, w razie ich ucieczki, łatwiejsze będzie odnalezienie właściciela. Osoby planujące podróże zagraniczne ze zwierzęciem towarzyszącym zapraszamy nie tylko na chipowanie, ale również na wizytę poprzedzającą wydanie paszportu. 

Paszport dla psa Wrocław – kiedy zwierzęta potrzeboują paszportu i w jaki sposób go uzyskać?

Chipowanie zwierząt jest coraz popularniejsze wśród właścicieli czworonogów. Chip to niewielki moduł z zakodowanym 15-cyfrowym numerem, który można odczytać za pomocą specjalnego czytnika. Zazwyczaj wystarcza jednorazowe wszczepienie chipa, ponieważ działa on przez całe życie zwierzęcia. Co ważne, umieszczenie go pod skórą psa, kota czy też fretki jest niemal bezbolesne, odczuwane porównywalnie do wykonania zastrzyku.

Po wszczepieniu chipa należy umieścić jego numer w dedykowanej do tego celu bazie danych. Przypisane do niego informacje, widoczne w ogólnodostępnym europejskim katalogu zwierząt oznakowanych, ułatwią znalezienie właściciela w razie zaginięcia pupila. 

Paszport dla psa Wrocław – kiedy zwierzęta potrzeboują paszportu i w jaki sposób go uzyskać?

Zachipowanie zwierzęcia jest jednym z warunków, jakie należy spełnić aby ubiegać się o paszport dla niego. Oprócz tego należy podać szczegółowe dane, takie jak: imię, gatunek, rasa, płeć, umaszczenie, data urodzenia oraz wszelkie cechy charakterystyczne lub znaki szczególne. W paszporcie znajdować się muszą także informacje na temat szczepienia przeciwko wściekliźnie. Jest to niezwykle ważne, ponieważ bez aktualnego szczepienia zwierzę nie zostanie przepuszczone przez granicę.

Paszport dla psa, kota lub fretki należy wyrobić wtedy, gdy planują Państwo odbyć z pupilem podróż za granicę. Dzięki temu dokumentowi możliwe jest udanie się do innych krajów Unii Europejskiej, a także poza nią – po spełnieniu ewentualnych dodatkowych wymagań.

Paszport dla zwierzęcia domowego mogą wydać wyłącznie upoważnieni lekarze weterynarii. Weterynarze zatrudnieni w naszej przychodni posiadają stosowne uprawnienia, dlatego też zapraszamy do odwiedzin wszystkich zainteresowanych podróżami w towarzystwie zwierząt.

Umów się na wizytę

Czekamy pod telefonem +48 71 346 61 98. Zapraszamy do naszej siedziby we Wrocławiu, ul. Osadnicza 12 os. Strachocin

Gdzie wyrobić paszport dla psa Wrocław ile czasu trwa jego wyrobienie?

Wydanie takiego dokumentu jak paszport dla psa lub kota nie należy do skomplikowanych i długo trwających czynności. Często okazuje się, że tego typu dokument lekarz weterynarii może wystawić w ciągu jednego dnia pod warunkiem wcześniejszego zachipowania i zaszczepienia zwierzęcia, dzięki czemu pupil szybko będzie gotowy do podróży. Warto jednak wspomnieć, że takie czynności przedłużają się, jeśli pies lub kot nie mają aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie ani badań, które pozwalałyby na zaaplikowanie szczepionki.

Czytaj więcej

Chcąc wyrobić paszport dla kota lub psa, należy pamiętać o tym, że szczepienie nie powinno zostać wykonane w przypadku chorujących zwierząt, zarówno tych chorych przewlekle, jak i w trakcie leczenia. Dzieje się tak, ponieważ szczepionka przeciwko wściekliźnie nie jest obojętna dla kociego lub psiego organizmu i u zwierząt osłabionych może wiązać się z różnymi skutkami ubocznymi. Dlatego zastanawiając się, jak wyrobić paszport dla psa lub kota, warto przede wszystkim zadbać o aktualne szczepienie lub o wcześniejsze wykonanie badań krwi – dzięki temu, jeśli wyniki potwierdzą, że zwierzę jest zdrowe, lekarz będzie mógł wykonać szczepienie.

Ile kosztuje chip dla psa?

Chcąc dowiedzieć się, ile kosztuje chipowanie kota albo psa, warto zwrócić uwagę na fakt, że ostateczna cena w dużej mierze zależy od producenta oraz miejsca, w którym wykonamy chipowanie. Zazwyczaj chip dla kota lub psa to wydatek około 50 zł za każde zachipowana zwierzę. Oprócz tego zastanawiając się, jaki jest koszt chipowania psa lub kota, należy pamiętać o późniejszej rejestracji w bazie, która również jest płatna i która pozwala na wprowadzenie danych ułatwiających znalezienie pełnoprawnego opiekuna zwierzęcia. Dlatego rejestracji nie należy pomijać – w dużej mierze to dzięki niej chip dla psa i kota zaczyna spełniać swoją funkcję i pomaga na łatwe namierzenie opiekuna.

Rejestracja chipa psa lub kota może odbyć się w jednej czy nawet kilku różnych bazach. Dzieje się tak ze względu na fakt, że zarejestrowanie pupila w kilku miejscach zwiększa szanse na jego późniejsze odnalezienie – szczególnie wtedy, gdy zaginie on poza granicami naszego kraju. W przychodni weterynaryjnej W. Janeczek we Wrocławiu zwykle wskazujemy opiekunom kilka najbardziej popularnych baz, z których korzystają weterynarze w różnych krajach. Są to na przykład Safe-Animal, CBDZOE czy Identyfikacja.pl. Zarejestrowanie kota lub psa na każdej z tego typu stron to również koszt około 50 zł, ale ostateczna cena zależy od danej bazy.

Chipowanie zwierząt jest niezwykle ważne nie tylko w przypadku podróżujących pupili, ale przede wszystkim u każdych psów oraz kotów. Chip nawet kilkukrotnie zwiększa szanse na szybkie odnalezienie opiekuna czworonoga w razie jego zaginięcia i zmniejsza ryzyko sytuacji, w której na dłuższy czas musiałby on trafić do schroniska. Oprócz tego chip dla wielu klinik weterynaryjnych jest oznaką, że kot lub pies ma swój dom i jest pod opieką weterynarza, co pozwala uniknąć niektórych testów na choroby zakaźne lub rozszerzonych badań.