Ortopedia i chirurgia twarda

Weterynarz ortopeda Wrocław

W ramach chirurgii zwierząt twardej w naszej przychodni weterynaryjnej we Wrocławiu wykonujemy m.in. zabiegi przy dysplazjach stawu biodrowego:

  • pektinektomia (pectinectomia)
  • dekapitacja
  • młodzieńcza symfyzjodeza (juvenile pubic symphysiodesis)
  • denerwacja główki kości udowej

Zabiegi na stawach przy OCD (osteochondrosis dissecans)

Protezy więzadła krzyżowego doczaszkowego

Umów się na wizytę

Czekamy pod telefonem +48 71 346 61 98. Zapraszamy do naszej siedziby we Wrocławiu, ul. Osadnicza 12 os. Strachocin

Ortopeda weterynarz Wrocław

Nasi milusińscy mają tyle energii, że trudno za nimi nadążyć! Jednak czasem właśnie na skutek zbyt intensywnego biegania lub nieostrożności na drodze pies czy kot może ulec wypadkowi. Jak mu wtedy pomóc? Oczywiście wybierając najlepszego ortopedę dla zwierząt!

Czytaj więcej

W naszej klinice spieszymy na pomoc zwierzętom, których układ ruchu został z jakiegoś powodu uszkodzony. Może się zdarzyć złamanie, zwichnięcie, skręcenie, ale również dysplazja stawu biodrowego. Przy niektórych chorobach zniekształceniu ulegają stawy zwierzaka, powodując u niego ból, ale również dyskomfort przy poruszaniu się. Dlatego tak ważne jest, aby na czas udać się z nim do weterynarza. Specjalista z pewnością nie pozostawi zwierzaka bez odpowiedniej pomocy.

Dobry ortopeda dla psa Wrocław  – w czym może pomóc?

Nasi ortopedzi dla psów to weterynarze wyspecjalizowani przede wszystkim w układzie ruchu zwierząt. Zajmują się oni oczywiście również innymi pupilami, jednak najczęściej to właśnie psy wymagają interwencji specjalisty z uwagi na ich intensywny tryb życia. Pracownicy naszej kliniki to osoby mające w ręku więcej niż jeden fach. Zajmują się nie tylko oceną stanu układu ruchu psa czy kota, ale również wykonują diagnostykę obrazową, czyli doskonale znają się na obsłudze urządzenia do prześwietleń, a na koniec są w stanie wykonać operację ortopedyczną, mająca na celu przywrócenie sprawności zwierzęciu.

Wysokie kwalifikacje oraz szeroki zakres umiejętności naszych weterynarzy sprawiają, że w jednej klinice możesz kompletnie pomóc swojemu psu czy kotu, któremu przydarzył się wypadek, lub u którego rozwinęła się choroba utrudniająca poruszanie się. Niektóre rasy są bardziej niż inne predysponowane do występowania dysplazji stawów biodrowych. Warto mieć to na uwadze kupując takie psy, by móc dostarczać im odpowiedniego rodzaju ruchu na co dzień, nie obarczając ich słabszych bioder nadmiernym wysiłkiem.

 Ortopeda psi  Wrocław – dla komfortu Twojego zwierzaka

Urazy, kontuzje, nieprawidłowości układu szkieletowego – wszystko to może wpływać na komfort życia Twojego pupila. Dzięki ortopedii weterynaryjnej, która jest jedną z gałęzi działania naszej kliniki, możliwe jest sprawne diagnozowanie przyczyn powstałych nieprawidłowości, określanie ich dokładnej lokalizacji, a następnie poszukiwanie sposobów ich leczenia, z zabiegami chirurgicznymi włącznie.

Psi ortopeda Wrocław

Korzystając z pomocy wykwalifikowanych weterynarzy pracujących na najnowocześniejszym sprzęcie w naszej klinice, możesz w krótkim czasie przynieść ulgę swojemu pupilowi i znów cieszyć się jego obecnością w dużo lepszej kondycji fizycznej. Bez niepotrzebnego stresu, kompleksowo wykonasz u nas wszelkie badania i zostawisz swojego zwierzaka na konieczny zabieg, aby mógł wrócić do Ciebie, gdy już zostanie zoperowany i wybudzony z narkozy – wtedy, gdy potrzebna będzie mu tylko Twoja opieka i pielęgnacja, zanim całkowicie wydobrzeje.

Ortopeda zwierzęcy Wrocław

Dzięki sprawnej i kompleksowej opiece weterynaryjnej w naszej klinice możesz spać spokojnie, nie martwiąc się o zdrowie swojego podopiecznego!