Dietetyka weterynaryjna

Dietetyk weterynaryjny Wrocław – koci i psi dietetyk Wrocław

Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie zwierząt oraz ich kondycję. W naszej przychodni dla zwierząt zajmujemy się także dietetyką. Zapewniamy pomoc w indywidualnym doborze karmy oraz eliminowaniu błędów i złych nawyków żywieniowych. W naszej pracy opieramy się na szerokiej gamie wysokiej klasy karm gotowych, zarówno suchych jak i mokrych.

Psi dietetyk Wrocław – żywienie psów i kotów

Stosowanie diety weterynaryjnej dopasowanej indywidualnie do potrzeb zwierzęcia korzystnie wpływa na jego kondycję i samopoczucie. Mając na uwadze wyłącznie dobro Państwa pupili, oferujemy sprawdzone karmy renomowanych producentów. Lekarz weterynarii dobiera odpowiednią karmę do stanu zdrowia i wieku zwierzęcia oraz proponuje właściwą metodę karmienia.

Dietetyka weterynaryjna Wrocław – zapobieganie chorobom

Odpowiedni sposób żywienia może zapobiegać chorobom żywieniowo zależnym, jak otyłość, cukrzyca, czy zapalenie trzustki. Dieta weterynaryjna jest koniecznością w przypadku schorzeń układu pokarmowego, które objawiają się brakiem apetytu, wymiotami, biegunką, czy utratą masy ciała. Odpowiednio dobrana dieta może przyspieszyć powrót do zdrowia zwierzęcia, a niekiedy nawet uratować mu życie.

Zapraszamy na konsultacje dietetyczne do naszej przychodni we Wrocławiu wszystkie osoby, którym zależy na zdrowiu i dobrym samopoczuciu czworonogów. Jeśli mają Państwo jakieś pytania odnośnie szczegółów oferty, zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie.

Umów się na wizytę

Czekamy pod telefonem +48 71 346 61 98. Zapraszamy do naszej siedziby we Wrocławiu, ul. Osadnicza 12 os. Strachocin

Dietetyk zwierzęcy Wrocław – kiedy warto zdecydować się na wizytę?

Wizyta u wykwalifikowanego zoodietetyka jest godnym uwagi rozwiązaniem nie tylko w przypadku zwierząt chorujących, ale również zdrowych. Dzieje się tak, ponieważ koci lub psi dietetyk pomaga dobrać zdrowy sposób żywienia dla zwierzaka, zmniejszając tym samym ryzyko pojawienia się różnych chorób w przyszłości. Ponadto dietetyk zwierzęcy bardzo dobrze radzi sobie z niejadkami, czyli z pupilami, które nie przepadają za wieloma smakami karm lub często domagają się przysmaków, które nie są dla nich do końca zdrowe. Wówczas specjalista pomoże przekonać zwierzaka do lepszego odżywiania się w taki sposób, aby nie doprowadzić do głodzenia czworonoga czy do znacznych spadków wagi przy prawidłowej masie ciała.

Oprócz tego odpowiednia dieta dla kota lub psa okazuje się bardzo dużym wsparciem w leczeniu różnego rodzaju chorób, przede wszystkim obejmujących takie narządy jak:

  • jelita,
  • żołądek,
  • trzustka,
  • tarczyca,
  • nerki,
  • wątroba

Wówczas w zależności od charakteru i przebiegu choroby dietetyk weterynaryjny może zalecić ograniczenie tłuszczów, zmianę karmy na dietę mokrą lub przeprowadzenie diety eliminacyjnej mającej na celu wykluczyć różnego rodzaju alergie, co okazuje się szczególnie ważne w przypadku chorób skóry lub IBD, czyli nieswoistego zapalenia jelit.

Czytaj więcej

Psi i koci dietetyk Wrocław – jak przebiega wizyta u dietetyka?

Odpowiednio dobrana dieta dla psa lub kota jest możliwa do ułożenia dopiero po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z opiekunem i po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań. W przypadku każdego zwierzaka niezwykle ważne staje się między innymi zrobienie aktualnych badań krwi – nawet wtedy, kiedy pupil sprawia wrażenie zdrowego i nie wykazuje żadnych objawów. Ponadto u zwierząt, które chorują przewlekle, należy zabrać ze sobą całą dotychczasową historię leczenia i jeśli kot nie ma aktualnych badań obrazujących stan poszczególnych narządów, również warto je kontrolnie wykonać.

Oprócz tego żywienie i dietetyka psów i kotów wygląda nieco inaczej w przypadku czworonogów, które zmagają się z nadwagą. Warto przy tym wspomnieć, że o nadwadze nie decyduje sama waga, ale przede wszystkim ogólny wygląd sylwetki zwierzaka. Dlatego też u dietetyka niekiedy okazuje się, że kot albo pies, który dużo waży, w rzeczywistości nie ma problemów z nadwagą, a należy jedynie do bardziej masywnych zwierząt. Mimo to po stwierdzeniu nadwagi warto wdrożyć odpowiednią dietę, aby ograniczyć ryzyko rozwoju takich chorób jak cukrzyca oraz aby ułatwić zwierzakowi codzienne funkcjonowanie.

Podczas wizyty w naszej przychodni weterynaryjnej we Wrocławiu dietetyk pomoże dobrać najlepszy sposób odżywiania, a także obliczy dzienne zapotrzebowanie kaloryczne zwierzęcia, dzięki czemu żywienie psów lub kotów nie będzie wiązało się z nadwagą czy z niedojadaniem. Ponadto doświadczony dietetyk doradzi, jaka dieta weterynaryjna sprawdzi się najlepiej w danym przypadku, zwracając przy tym szczególną uwagę na to, by była ona jak najbliższa naturalnemu sposobowi żywienia.