Stomatologia weterynaryjna i ortodoncja

Weterynarz stomatolog Wrocław

 

Jako jedna z nielicznych przychodni we Wrocławiu zajmujemy się stomatologią i ortodoncją weterynaryjną. Oferujemy pełen zakres usług dentystycznych dla zwierząt. Jesteśmy w stanie poradzić sobie z takimi problemami jak wada zgryzu czy złamany ząb u psa lub kota. Wykonujemy aparaty ortodontyczne dla zwierząt, a także wstawiamy implanty zębowe. W naszej ofercie znajdziecie Państwo RTG stomatologiczneŚwiadczymy także usługi w zakresie periodontologii, obejmujące takie czynności jak usuwanie kamienia nazębnego czy leczenia zapalenia dziąseł. 

 

Stomatologią i ortodoncją weterynaryjną w naszym gabinecie zajmują się fachowcy, specjalizujący się w tej dziedzinie weterynarii. Posiadają oni wieloletnie doświadczenie, rozległą i nieustannie aktualizowaną wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Oprócz tego nasi lekarze weterynarii wyróżniają się właściwym podejściem w zakresie usług stomatologicznych dla zwierząt. Dzięki temu możemy pochwalić się zaufaniem wielu właścicieli czworonogów z Wrocławia i okolic. 

 

Kiedy warto zdecydować się na wizytę w gabinecie stomatologii weterynaryjnej?

 

Uszkodzenie zębów u zwierząt domowych może wystąpić na skutek nieszczęśliwego wypadku lub jako efekt gryzienia bardzo twardych przedmiotów. Objawem, który powinien zaniepokoić właściciela, jest zmniejszony apetyt zwierzęcia. Przesłanką do wizyty u stomatologa dla zwierząt może być także wyraźne przechylanie głowy przez psa lub kota podczas jedzenia, wynikające z faktu, że zwierzę próbuje gryźć karmę tylko jedną stroną. 

 

Złamany ząb u psa lub kota może wywoływać ból porównywalny z tym, jaki odczuwają ludzie w takiej sytuacji. Dodatkowo może prowadzić do poważnych konsekwencji dla stanu zdrowia całego organizmu zwierzęcia. Dlatego też nie należy lekceważyć wymienionych wyżej objawów i niezwłocznie umówić się na wizytę w przychodni weterynaryjnej specjalizującej się w schorzeniach jamy ustnej zwierząt domowych. 

 

Jak przebiega wizyta w gabinecie dentystycznym dla zwierząt?

 

Podczas wizyty w naszej poradni weterynaryjnej lekarz profesjonalnie ocenia stan uzębienia i przeprowadza niezbędne czynności diagnostyczne w znieczuleniu ogólnym. Takie działanie ma na celu zapewnienie zwierzęciu maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa. Dodatkowo znacząco wpływa również na wiarygodność wyników wykonanych badań. Po przeprowadzeniu diagnostyki stomatolog będzie w stanie zdecydować, jakie czynności trzeba podjąć, aby zaradzić problemowi. 

 

Od września 2014 roku dysponujemy profesjonalnym unitem stomatologicznym. Ten nowoczesny sprzęt jest wyposażony między innymi w szybkoobrotową turbinę, unikalny system chłodzenia i oświetlenie pola zabiegowego. Pozwala to naszym stomatologom na szybsze i sprawniejsze wykonywanie zabiegów w jamie ustnej pacjentów, przy krótszym czasie trwania znieczulenia. Dzięki temu leczenie jest mniej traumatyczne dla zwierząt, a ryzyko bólu pozabiegowego znacznie się zmniejsza. 

 

Jakie usługi oferujemy w zakresie stomatologii i ortodoncji weterynaryjnej?

 

W naszym gabinecie oferujemy szeroki zakres usług, obejmujący zarówno stomatologię zachowawczą, jak i stomatologię inwazyjną. Świadczymy także usługi z obszaru periodontologii – dziedziny zajmującej się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. W naszej ofercie znajdziecie Państwo implantologię oraz ortodoncję. Poniżej prezentujemy szczegółową ofertę usług w zakresie stomatologii i ortodoncji dla zwierząt.

 

Stomatologia zachowawcza:

 • leczenie kanałowe,
 • odbudowa korony,
 • leczenie próchnicy,
 • wypełnienia światłoutwardzalne,
 • zabiegi stomatologiczne u gryzoni i królików.

Stomatologia inwazyjna:

 • ekstrakcje zębów jedno- i wielokorzeniowych,
 • likwidacja przetok nosowo-ustnych metodą płata wędrującego,
 • skracanie koron zębów,
 • ekspozycja zatrzymanych zębów.

Periodontologia:

 • usuwanie kamienia nazębnego metodą ultradźwiękową z polerowaniem koron,
 • leczenie zapalenia dziąseł oraz przyzębia,
 • stabilizacja koron zębowych przy użyciu włókna szklanego,
 • leczenie plazmocytarnego zapalenia błony śluzowej jamy ustnej u kotów,
 • leczenie odontoklastycznej nadżerki resorpcyjnej u kotów.

Implantologia:

 • implanty zębowe u psów.

Ortodoncja:

 • leczenie wad zgryzu u psa lub kota,
 • zakładanie aparatów ortodontycznych.
Umów się na wizytę
Czekamy pod telefonem +48 71 346 61 98. Zapraszamy do naszej siedziby we Wrocławiu, ul. Osadnicza 12 os. Strachocin

Dlaczego w przypadku wystąpienia problemów stomatologicznych należy skontaktować się z weterynarzem stomatologiem?

 

Wbrew pozorom pojawienie się problemów stomatologicznych ma bardzo duży wpływ na komfort życia zwierzęcia. Warto przy tym wspomnieć, że najczęściej poważne objawy w postaci utraty apetytu, trudności w gryzieniu czy wrażenia osowiałości pojawiają się dopiero wtedy, gdy pupil odczuwa już znaczny ból uniemożliwiający codzienne funkcjonowanie. Dzieje się tak, ponieważ ze względu na swoją naturę zwierzęta rzadko kiedy pokazują różnego rodzaju dolegliwości bólowe, które w oczach potencjalnego przeciwnika mogłyby okazać się słabym punktem. Z tego powodu w przypadku wystąpienia wspomnianych wcześniej objawów niezwykle ważna staje się szybka reakcja i umówienie się na wizytę do weterynarza stomatologa we Wrocławiu.

 

Czytaj więcej

 

Stomatolog dla zwierząt – Wrocław

 

Warto również wspomnieć, że opiekunowie zwierząt mogą nie dostrzec poważnych problemów stomatologicznych – nawet wtedy, kiedy chcą samodzielnie sprawdzić, w jakim stanie jest uzębienie czworonoga. Jest to spowodowane faktem, że nie wszystkie poważne zmiany czy stany zapalne można dostrzec gołym okiem. Najczęściej okazuje się, że niezbędne jest wykonanie prześwietlenia całej jamy ustnej, aby ocenić, czy w dziąsłach nie rozwijają się bardzo poważne i niezwykle bolesne stany zapalne ani czy pod zębami nie gromadzi się ropa. Z tego powodu podczas wizyty u stomatologa dla zwierząt we Wrocławiu i wskazania konieczności usunięcia kamienia lub poszczególnych zębów opiekunowie nie zawsze dowiedzą się przed zabiegiem, ile dokładnie zębów trzeba będzie usunąć – tego typu decyzje zwykle zapadają w momencie, w którym zwierzę jest już pod narkozą w trakcie prześwietlenia.

 

Co więcej, utrzymanie zębów pupila w dobrym stanie ma wpływ na zmniejszenie ryzyka wystąpienia innych infekcji czy poważniejszych chorób. Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, infekcje rozwijające się w jamie ustnej bardzo szybko i często przenoszą się w inne miejsca. Ponadto ból i stres związany ze złym stanem zębów może powodować dolegliwości w postaci zapalenia pęcherza na tle stresowym, co najczęściej występuje w przypadku kotów oraz objawia się oddawaniem moczu poza kuwetą (najczęściej na miękkich powierzchniach). Dlatego też w naszej klinice zajmujemy się stomatologią oraz ortodoncją weterynaryjną we Wrocławiu, które pozwalają na zauważalną poprawę jakości życia. Jako że jesteśmy jedną z niewielu tego typu przychodni, szczególnie dbamy o komfort naszych pacjentów oraz na zapewnienie dużego wyboru terminów.

 

Stomatologia weterynaryjna Wrocław – w jaki sposób utrzymać dobry stan jamy ustnej?

 

Utrzymanie zębów w zdrowym stanie zależy nie tylko od stomatologii weterynaryjnej w takim mieście jak Wrocław, ale również od profilaktyki stosowanej przez opiekunów w domu. Dlatego w naszej klinice weterynaryjnej zajmujemy się nie tylko leczeniem zębów, ale także uświadamianiem opiekunów, w jaki sposób na co dzień powinni dbać o jamę ustną pupila. Niezwykle ważne okazuje się między innymi regularne mycie zębów, dzięki któremu skutecznie można ograniczyć rozprzestrzeniający się kamień będący źródłem poważniejszych infekcji.

 

Do systematycznego mycia zębów można między innymi wykorzystać specjalne chusteczki, które za sprawą swojego niewielkiego rozmiaru bardzo dobrze sprawdzają się u zwierząt, u których nie sprawdza się szczoteczka do zębów. Z kolei odpowiednio dobrana szczoteczka powinna cechować się niewielkimi rozmiarami, które ułatwią czyszczenie zębów mniejszych zwierząt. Ponadto naszym pacjentom polecamy specjalne pasty przeznaczone dla czworonogów, które wyróżniają się skutecznym działaniem i pysznym smakiem.

 

Przed przystąpieniem do pierwszego mycia zębów warto pamiętać, że nie wszystkie zwierzęta będą przekonane do tego typu zabiegów. Z tego powodu na samym początku nie należy ich do niczego zmuszać ani czyścić zębów na siłę, ponieważ czworonogi bardzo szybko zrażą się do takich czynności i będą je kojarzyły jedynie z czymś niezwykle nieprzyjemnym. Dlatego naszym pacjentom zalecamy stopniowe przygotowywanie do procesu mycia zębów. Warto przede wszystkim skupić się na budowaniu pozytywnych skojarzeń, czyli pozwolić na swobodne obwąchanie szczoteczki lub chusteczki i za samą taką czynność nagrodzić ulubionym smakołykiem. Następnie należy stopniowo rozszerzać pyszczek lub odsłaniać wargi, również chwaląc pupila i stosując różnego rodzaju nagrody. Dzięki temu zwierzę zacznie kojarzyć dotykanie pyszczka i jamy ustnej z czymś przyjemnym, co okaże się dużym ułatwieniem podczas późniejszego mycia.